Filter

Výrobca
Vhodné pre filter
Vhodné pre moka
Vhodné pre espresso
Vhodné pre french press
Doprava zdarma

Ak objednáte tovar v minimálnej hodnote 49 €, máte od nás dopravu úplne zdarma!

  • Som spokojná, nakupujem pravidelne:-). Priala by som pre stálych zákazníkov výhodnejšie ceny...:-)
Martina, 11.2.2018
  • Vsetko v poriadku, kava prisla na cas.
Milo, 9.2.2018
  • Sme radi,že aj v Bratislave je už obchod s Nespresso kaps., nielen vo Viedni, aj keď vo Viedni je to o niečo lacnejšie.
Eva, 19.12.2017
  • dobré ceny,široký sortiment tovaru,kvalita
milan, 15.12.2017
  • nevýhoda je ze aj ked som na predajni a tovar maju skladom, objednavka cez internet je lacnejsia, ako kupit primo v obchode.
Peter Rafaj, 6.12.2017
Odber noviniek

Mletá káva 

Mletá káva

Mletie kávy

Patrí k veľmi dôležitému procesu, ktorý dokáže veľmi výrazne ovplyvniť chuť kávy. Dnes sa väčšina kávy predáva zomletá, aby mal konzument čo najviac pohodlia a najmenej starostí pri príprave kávy. Kávové zrná sa po upražení melú. Kedysi mletie kávy prebiehalo drvením medzi dvoma kameňmi, resp. v ručných kávových mlynčekoch, ktoré rôznymi prevodmi zabezpečili jej rovnomerné zomletie. V niektorých domácnostiach sa tento spôsob mletia kávy používa aj dnes, je ich samozrejme čoraz menej, pretože väčšina kávičkárov si v obchode kúpi už kávu zomletú.

Avšak u niekoho je vôňa čerstvej kávy nadradená pohodliu siahnuť už po káve zomletej a preto si jej namletie zabezpečí sám.

Na zomletie kávy môžeme použiť klasický – ručný mlynček na kávu, alebo ju môžeme rozomlieť sekaním, prostredníctvom elektrického mlynčeka, ktorý však kávu nemusí rozomlieť rovnomerne. Kávu na najjemnejší prášok môžeme roztĺcť v mažiari alebo drviacom mlynčeku.

Podľa toho, akým spôsobom sa bude káva ďalej pripravovať, poznáme nahrubo zomletú kávu, ktorá sa používa na prípravu prekvapkávanej kávy, stredne hrubo namletú kávu, z ktorej si pripravíme mokka kávu, alebo jemne namletú kávu, ktorá je vhodná pre espresso kávovary, resp. papierové filtre. Práškovo namletá káva je najvhodnejšia na prípravu pravej tureckej alebo arabskej kávy.

V našom Svete kávy ponúkame mletú kávu - 100% arabicu a zmesi, vákuovo balenú, alebo v plechovke. Na požiadanie vám tiež zomelieme hociktorú z ponúkaných zrnkových káv tesne pred odoslaním. Káva si tak zachová lahodnú chuť čo najdlhšie.

Počet produktov v kategórii: 24
na stránke
Zobrazených 1 - 12 z 24 položiek