Filter

Výrobca
Vhodné pre filter
Vhodné pre moka
Vhodné pre espresso
Vhodné pre french press
Doprava zdarma

Ak objednáte tovar v minimálnej hodnote 49 €, máte od nás dopravu úplne zdarma!

  • Som spokojná, nakupujem pravidelne:-). Priala by som pre stálych zákazníkov výhodnejšie ceny...:-)
Martina, 11.2.2018
  • Vsetko v poriadku, kava prisla na cas.
Milo, 9.2.2018
  • Sme radi,že aj v Bratislave je už obchod s Nespresso kaps., nielen vo Viedni, aj keď vo Viedni je to o niečo lacnejšie.
Eva, 19.12.2017
  • dobré ceny,široký sortiment tovaru,kvalita
milan, 15.12.2017
  • nevýhoda je ze aj ked som na predajni a tovar maju skladom, objednavka cez internet je lacnejsia, ako kupit primo v obchode.
Peter Rafaj, 6.12.2017
Odber noviniek

Káva 

Káva

Z histórie kávy a jej „príchodu“ do Európy

Pravlasťou kávy je Etiópia. Kávovníky tam rástli voľne a rastú až dodnes. Prvé zmienky o poznaní účinkov kávových bobúľ siahajú do 9. storočia nášho letopočtu. Najznámejšia legenda hovorí o tom, ako pastier kôz zbadal po tom, čo sa jeho kozy napásli červených bobúľ na kríkoch neznámej rastliny, že kozy boli nezvyčajne čulé, divoké a šantivé. Porozprával o tom opátovi miestneho kláštora, ktorý sa rozhodol vyskúšať červené bobule. Uvaril z nich nápoj pre svojich rehoľníkov. U mníchov sa dostavil podobný účinok, celé noci mohli zotrvávať v modli­tbách bez toho, aby boli unavení. Vetvičky s bobuľami oberali vo veľkom a v čase dažďov ich navešané nad ohňom sušili. Náhodou pár bobúľ popadalo do ohňa, kde zuhoľnateli a vytvorili takú príjemnú arómu, že rehoľníci sa rozhodli vyskúšať pomrviť zuhoľnatené zrná a pripraviť z nich nápoj. Chuť takto pripraveného nápoja bola ešte príjemnejšia, jemnejšia a lahodnejšia a účinky zostali zachované.

Približne v 13. storočí sa kávu podarilo preniesť do Jemenu, kde sa objavili prví jej vyznávači, a práve tam boli založené prvé plantáže, neskôr sa káva dostala do Mekky, kde začali vznikať prvé kaviarne. 

Do Európy sa káva dostala až v  17. storočí, najskôr sa predávala v lekárňach ako liek, neskôr začali vznikať aj tu prvé kaviarne. Zmienky o tom, kde vznikla prvá kaviareň sa rozchádzajú, niektoré zdroje uvádzajú, že najstaršia kaviareň bola otvorená v roku 1624 v Benátkach, nasledoval Londýn, Paríž, neskôr New York, Chicago, Philadelphia, Boston....

Nakoľko účinok kávy bol už veľmi dobre známy, rýchlo sa jej pitie rozšírilo do všetkých krajín a dnes si takmer ani nevieme predstaviť deň a hlavne jeho začiatok bez kvalitnej, chutnej, omamne voňajúcej kávy.

Počet produktov v kategórii: 115
na stránke
Zobrazených 1 - 12 z 115 položiek