Filter

Výrobca
Doprava zdarma

Ak objednáte tovar v minimálnej hodnote 49 €, máte od nás dopravu úplne zdarma!

  • Som spokojná, nakupujem pravidelne:-). Priala by som pre stálych zákazníkov výhodnejšie ceny...:-)
Martina, 11.2.2018
  • Vsetko v poriadku, kava prisla na cas.
Milo, 9.2.2018
  • Sme radi,že aj v Bratislave je už obchod s Nespresso kaps., nielen vo Viedni, aj keď vo Viedni je to o niečo lacnejšie.
Eva, 19.12.2017
  • dobré ceny,široký sortiment tovaru,kvalita
milan, 15.12.2017
  • nevýhoda je ze aj ked som na predajni a tovar maju skladom, objednavka cez internet je lacnejsia, ako kupit primo v obchode.
Peter Rafaj, 6.12.2017
Odber noviniek

Zelený čaj 

Zelený čaj

Je jedným z najobľúbenejších čajov, jeho pozitívne účinky na organizmus poznali Číňania už pred mnohými tisícročiami. Oproti príprave čierneho čaju lístky zeleného čaju neprechádzajú procesom oxidácie ale iba zavädnutia (pri niektorých druhoch zeleného čaju sa zavädnutie čajových lístkov vynecháva). Naopak,  zelené čajové lístky sa prudko zohrejú horúcou parou alebo na panviciach a zničia sa tak fermentačné enzýmy, ktoré by inak spôsobili oxidáciu. Tým sa zachovajú v čajových lístkoch triesloviny a chlorofyl – farbivo a lístky tak zostávajú zelené. Následne sa lístky zvinú a sušia v rotujúcich zohriatych bubnoch alebo na slnku. Triedenie sa robí buď ručne alebo strojovo.

Pozitívne účinky zelených čajov  vďaka približne stotridsiatim chemickým látkam obsiahnutým v čajových lístkoch sú dostatočnou výzvou pre to, aby sme zelený čaj zaradili pravidelne do nášho pitného režimu. Okrem alkaloidov, flavonoidov obsahujú minerály a stopové prvky /draslík, fluór, horčík, mangán, vápnik, zinok, železo, saponíny, silice/, triesloviny /120 druhov/, vitamíny /B1, B2, B3, B7, C, E, K, P/.

O jeho konkrétnych zdraviu prospešných účinkoch niet pochýb, iba v skratke spomenieme, spomaľuje proces starnutia, napomáha v boji proti rakovine tým, že zamedzuje rastu rakovinotvorných buniek, znižuje hladinu cholesterolu (LDL, teda toho „zlého“) a cukru v krvi,  čistí cievy a tepny, čím posilňuje krvný obeh, odstraňuje voľné radikály, má antibakteriálne účinky, je účinný voči vírusovým ochoreniam, môžeme ho používať aj ako prevenciu proti infekciám, pitie zeleného čaju zlepšuje pamäť, posilňuje koncentráciu a zvyšuje duševnú výkonnosť, pôsobí proti arterioskleróze, zbavuje telo jedov, pôsobí proti zubnému kazu, spolu s vitamínom C a E posilňuje imunitný systém. To sú len niektoré z účinkov tohto zázračného nápoja. Oplatí sa pre to siahnuť po ňom pravidelne každý deň a vypiť aspoň 3-4 šálky tohto chutného čaju. 

Počet produktov v kategórii: 1
Zobrazených 1 - 1 z 1 položky