Filter

Výrobca
Doprava zdarma

Ak objednáte tovar v minimálnej hodnote 49 €, máte od nás dopravu úplne zdarma!

  • Som spokojná, nakupujem pravidelne:-). Priala by som pre stálych zákazníkov výhodnejšie ceny...:-)
Martina, 11.2.2018
  • Vsetko v poriadku, kava prisla na cas.
Milo, 9.2.2018
  • Sme radi,že aj v Bratislave je už obchod s Nespresso kaps., nielen vo Viedni, aj keď vo Viedni je to o niečo lacnejšie.
Eva, 19.12.2017
  • dobré ceny,široký sortiment tovaru,kvalita
milan, 15.12.2017
  • nevýhoda je ze aj ked som na predajni a tovar maju skladom, objednavka cez internet je lacnejsia, ako kupit primo v obchode.
Peter Rafaj, 6.12.2017
Odber noviniek

Čaj 

Z histórie čaju

Čaj a údajné objavenie účinkov konzumácie čajových lístkov siahajú oveľa ďalej ako objavenie kávy. Aj tu môžeme nájsť množstvo legiend, ako čaj a počiatky objavenia jeho účinkov vznikali. Jedna z čínskych legiend siaha až okolo roku 2737 pred naším letopočtom, kde čínsky cisár Šen-nung, ktorý bol vzdelaným vládcom a veľmi sa zaujímal o bylinky, medicínu, zásadne vždy pil iba prevarenú vodu. Raz, keď sa vybral do lesa a preváral si ju, prihnal sa vietor a niekoľko suchých lístkov z neďalekého stromu mu padlo do čajníka s vriacou vodou. Netušil, že neznámy ker bol divoko rastúcim čajovníkom. Aróma, ktorá z vriacej vody a lístkov čajovníka vznikla a zlatožlté sfarbenie nápoja podnietilo jeho zvedavosť, preto z tohto nápoja ochutnal a bol prekvapený, aká výnimočne chutná, osviežujúca a podmanivá bola táto tekutina. Rozhodol preto, aby sa táto rastlina začala pestovať po celej Číne.

Cesta čajových lístkov, kým sa dostala až k nám, je veľmi dlhá. V skratke preto uvádzame, že do Európy priviezli čaj začiatkom 17 storočia nášho letopočtu  loďami portugalskí a holandskí obchodníci. Nakoľko čaj bol v tej dobe veľmi vzácny, patril medzi veľmi drahé komodity, pretože bol zaťažený veľkými daňami a clami. Bolo to približne dvesto dolárov za kilogram. Prirodzene teda patril k znakom bohatstva, a pil sa len vo vyšších spoločenských kruhoch. Až v 19. storočí, kedy poklesli náklady na dovoz čaju sa tento začal postupne dostávať aj do menej zámožných rodín a postupne sa stal prístupným aj pre ďalšie vrstvy obyvateľov.

Počet produktov v kategórii: 31
na stránke
Zobrazených 1 - 12 z 31 položiek